Sportovní tvarovatelné stélky

Tvar stélky je přizpůsoben specifickým technickým vlastnostem Vaší sportovní obuvi a požadavkům dané sportovní aktivity.  Design stélek Formthotics – TECH Sport je podložen zkušenostmi miliónů uživatelů a 30letou tradicí výrobce. Stejnoměrné rozložení tlaku na chodidlo – speciálně vyvinutá originální pěna Formax a unikátní postup frézování ve 3D zajišťují konzistentní hustotu celé stélky.  S individuálně vytvarovanými stélkami Formthotics – TECH Sport Vám sportovní obuv dokonale padne.  Budete mít pocit pohodlí a chodidlo v botě nebude cestovat. Sportovci, kteří používají Formthotics – TECH Sport mají lepší pocit stability, kontrolovanější kontakt s povrchem na němž se pohybují, cítí se pohodlněji, uvolněněji a jejich svaly jsou měné unavené! 

Vyšetření

V rámci vyšetření provádíme klinické hodnocení nohy. Využíváme moderní diagnostické zařízení – Podoskop, které dokáže objektivizovat aktuální stav nohy. Dvojité boční LED osvětlení zelené barvy významně přispěje k vynikající vizualizaci a snímání rozložení tlaků na chodidlech při stoji. Integrovaná HD kamera s USB připojením umožňuje přenos a ukládání snímků do vašeho PC.

         nebo volejte

          797 994 362

Jedinečnost stélek Formthotics

Tvarovatelné za tepla

Stélky Formthotics jsou tepelně tvarované. Po zahřátí a vytvoření tvarového otisku jsou dokonale přizpůsobeny vaší noze i obuvi, pro níž jsou určeny.

Podpora klenby

Podpora klenby stabilizuje vaše chodidlo v neutrální pozici. Poskytuje podélnou, boční a příčnou podporu v oblasti hlavičky metatarzů.

Ukotvení paty – patní jamka

Hluboká, po zahřátí individuálně dotvarovatelná jamka v zadní části stélky, zajišťuje dokonalou podporu oblasti paty a zároveň stabilizuje a kotví celou pozici nohy na stélce. Minimalizuje otřesy přenášené do paty.

Antimikrobiální

Stélky obsahují speciální látku Ultra-Fresh, která zabraňuje růstu bakterií, plísní a udržují tak vaše nohy svěží. Jsou hypoalergenní a nenasákavé. Stélky Formthotics tak mohou být čištěny ve studené či teplé vodě s přidáním čistícího prostředku. Lze je snadno otírat ručníkem. 

Vyšetření

V rámci vyšetření provádíme klinické hodnocení nohy. Využíváme moderní diagnostické zařízení – Podoskop, které dokáže objektivizovat aktuální stav nohy. Dvojité boční LED osvětlení zelené barvy významně přispěje k vynikající vizualizaci a snímání rozložení tlaků na chodidlech při stoji. Integrovaná HD kamera s USB připojením umožňuje přenos a ukládání snímků do vašeho PC.

Proč vlastně potřebujeme stélky jako dodatečnou podporu chodidla?

Člověk chodí po Zemi již tisíce let, neměli bychom již být dostatečně připraveni na tento druh pohybu? Proč neustále zvětšující se počet lidí potřebuje individuálně upravené stélky ke stabilizaci a podpoře nohy?

Během posledních dvou set let se životní prostředí značně změnilo. Naše noha se  vyvinula v rámci evoluce pro bosou chůzi a běh po značně měkčích terénech. Dnes se však pohybujeme převážně na tvrdém, rovném a pevném povrchu.  To vede ke stále častějšímu výskytu problémů pohybového aparátu, bolestem a závažným zdravotním problémům, které se prohlubují každým dalším krokem.

Důležitým faktorem je, dnes neodmyslitelné, trvalé používání obuvi. Ta sice na jednu stranu naše nohy chrání před poraněním a vnějšími vlivy, na stranu druhou ale nohu, do jisté míry „oslepí“, izoluje – brání snímání vjemů poskytujících informace co a jak se s nohou děje, v jaké poloze, na čem a jak stojí či se pohybuje. Dokážete si vůbec ještě uvědomit ten rozdíl ve vnímání bosé chůze po trávníku nebo po písku a chůze po asfaltu v tvrdých botách?

Také náš životní styl se změnil. Stále běžnější je sedavý stereotyp, ať už jde o práci či způsoby trávení volného času. V důsledku toho jsou naše nohy stále méně připravené a uzpůsobené na aktivní činnost. V momentě, kdy se, často bez předchozího postupného přivykání a tréninku rozhodneme k větší fyzické zátěži, naše klouby, svaly a šlachy jsou vystavení enormnímu tlaku, na který nemohou být připraveny.

Moderní obuv není vždy adekvátní a nepodporuje chodidlo jak by měla. Vysoké podpatky, špičaté boty, boty látkové s tenkou podrážkou, sandály nebo obecně špatně padnoucí obuv způsobuje v lepším případě „jen“ puchýře či zbytečnou bolest. V závažnějších případech může dojít k trvalým změnám v postavení nohy, změnám stereotypu chůze, nebo k mnoha degenerativním změnám z nichž zřejmě nejznámější je vbočený palec (Hallux Valgus). Většinou tyto typy bot nosíme kvůli dobrému vzhledu, jako módní doplněk. Jak ale můžeme zcela zamezit negativním vlivům na nohu nebo alespoň minimalizovat bolest?

Biomechanická bolest (bolest jako důsledek nesprávného pohybu lidského těla) a bolest vycházející z problémů s chodidly se může objevit přímo v oblasti dolních končetin, kyčle, pánve, ale může pokračovat až do oblasti dolních zad i výš.

Objednávkový formulář

    Potřebujete se objednat na vyšetření? Volejte na telefon 797 994 362 nebo nám napište email info@orthomedica.cz anebo nás můžete kontaktovat přes tento formulář a my se vám co nejdříve ozveme. Společně se pak domluvíme na dalším postupu.