Bolesti zad jsou během života téměř u každého jedince. U lidí starších 50 let jsou nejčastěji příčinou pracovní neschopnosti a u 20% jedinců se mění v chronický problém. Avšak existuje možnost předejít těmto obtížím díky časné diagnostice, která v 90% případů neodhaluje patologické postižení páteře či plotének, ale nevhodné držení těla.

Důleřitost vyšetření zád spočívá v prevenci bolesti zad a zlepšení posturálního držení těla. 3D analýza zad je inovativní neinvazivní metoda, která umožňuje přesné posouzení patologie zad a posturálních změn. Tímto vyšetřením lze detekovat přetěžovaná místa zad a patologické držení zad. Díky této trojrozměrné analýze je možné individuálně navrhnout léčbu a terapii, která bude přesně odpovídat potřebám a problémům pacienta. Včasná diagnostika a vyhodnocení pomocí 3D analýzy zad je klíčová pro úspěšnou léčbu a zlepšení celkového zdraví zad.

Mezi nejčastější příčiny bolestí zad patří: nedostatek fyzické aktivity, sedavý způsob života, nesprávné držení těla, nadváha, obezita, nadměrný stress, ploché nohy, prochladnutí a úrazy.

Spine 3D přístroj je detekční systém, který do detailu odhalí vaší posturu a držení těla (3D obraz + v sagitální, frontální a transverzální rovině) a detekuje tak patologické oblasti, které jsou příčinou vašich obtíží.

Jaké jsou důvody proč podstoupit vyšetření posturálního držení zad?

 1. Prevence bolesti zadVyšetření posturálního držení zad může odhalit případné nepravidelnosti v držení těla, které mohou být zdrojem bolesti zad. Pokud jsou tyto nepravidelnosti odhaleny včas, může se předejít vzniku bolesti zad.
 2. Zlepšení držení těla: Pokud máte špatné posturální držení, může to vést k nežádoucím účinkům, jako je například zakřivení páteře. Vyšetření posturálního držení zad může pomoci odhalit tyto problémy a umožnit vám pracovat na zlepšení svého držení těla.
 3. Zlepšení životního stylu: Správné posturální držení může pomoci zlepšit celkový životní styl. Například může zlepšit kvalitu spánku, zvýšit energii a snížit únavu.
 4. Zlepšení sportovních výkonů: Pokud se věnujete sportu, správné posturální držení může pomoci zlepšit vaše výkony a zmenšit riziko zranění. Vyšetření posturálního držení zad může odhalit případné nedostatky, na kterých můžete pracovat, abyste zlepšili své sportovní výkony.
 5. Zlepšení celkového zdraví: Správné posturální držení může pomoci zlepšit celkové zdraví těla. Může například zlepšit funkci orgánů, zlepšit dýchání a snížit riziko kardiovaskulárních onemocnění. 

Včasná diagnostika a odhalení příčiny bolestí pomocí 3D analýzy zad je základ úspěšné léčby.

Spine 3D

SPINE 3D  je inovativní neinvazivní trojrozměrný optoelektronický detekční systém zad a páteře, který umožňuje přesné posouzení patologie zad a posturálních změn.

Neinvazivní metoda skenování s 3D snímáním ramen, zad a pánve. Díky této metodě pomocí RGB a infračervených kamer není potřeba radiační zátěže.

Unikátní metoda svého druhu v ČR.

Detekuje přetěžovaná místa zad, posturu a patologické držení zad.

Na základě analýzy je navržena léčba individuálně na míru pomocí NEURAC metody, EMSculpt CONTOUR a fyzioterapie.

Měření lze aplikovat jak u dětí tak dospělých.

Sledování deformity v čase, srovnání efektu léčby v průběhu terapie.

Diagnostika určená na míru s vypracovaným protokolem,který obdržíte po vyšetření.

Součástí Spine 3D je vyšetření chodidel na pedobarografické desce – FreeMed

3D analýza zad je neinvazivní metoda skenování ramen, zad apánve. Díky této metodě pomocí RGB a infračervených kamer není potřeba radiační zátěže.

  Objednejte se k vyšetření pomocí některé z následujících možností:

  ON-LINE akutní ošetření

  Nabízíme servis „akutního ošetření do týdne“ V případě urgentního objednání stačí kliknout zde.  ON-LINE rezervační systém

  Využijte našeho „ON-LINE objednání“ a vyberte si termín, který vám nejvíce vyhovuje. Pokud jste termín k objednání nenašli, kontaktujte nás prosím přes objednávkový formulář a my se vám co nejdříve ozveme.  Objednávkový formulář

  Vyplňte objednávkový formulář, vyberte si typ ošetření a my vás dále budeme kontaktovat. Rozmezí cen u některých vyšetření je stanoveno na základě délky procedury a odborného lékařského hodnocení.

  Telefonní kontakt

  Kontaktujte nás na telefonním čísle +420 797 994 362