Pěnová sklerotizace je estetické ošetření retikulárních varixů

Principem metody je aplikace sklerotizačního roztoku v podobě pěny nebo roztoku do drobných žilek. Výkon se provádí bez lokálního umrtvení ambulantně velmi tenkou jehličkou samostatně nebo pod ultrazvukovou kontrolou v případě větších žilek. Takto lze ošetřit žilky až do průměru 5mm.

Hlavní výhody miniinvazivního ošetření varixů

Jak probíhá zákrok?

 • Na osobní konzultaci s naším lékařem potvrdíme diagnózu, odebereme anamnézu a
  domluvíme se na termínu zákroku.
 • Během osobní konsultace s naším cévním specialistou Vám bude provedeno klinické vyšetření včetně podrobného ultrazvukového vyšetření žilního systému na jehož základě Vám potom bude nabídnut vhodný typ výkonu.
 • V den výkonu se dostavíte do naší ordinace. Před vlastním výkonem není třeba dodržovat speciální přípravy, jelikož jsou tyto výkony minimálně invazivní a neprovádí se tedy v celkové narkose.
 • Vlastní výkon se provádí v lokálním umrtvení.
 • V den výkonu se dostavíte s doprovodem do naší ordinace. Není třeba dodržovat speciální
  stravovací režim.
 • Po provedeném výkonu Vám bude na ošetřovanou končetinu nasazena elastická kompresní punčocha, kterou je vhodné nosit
  minimálně 3 týdny.
 • Za jeden až dva týdny se u nás zastavíte na kontrolu.

  Objednejte se k vyšetření pomocí některé z následujících možností:

  ON-LINE akutní ošetření

  Nabízíme servis „akutního ošetření do týdne“ V případě urgentního objednání stačí kliknout zde.  ON-LINE rezervační systém

  Využijte našeho „ON-LINE objednání“ a vyberte si termín, který vám nejvíce vyhovuje. Pokud jste termín k objednání nenašli, kontaktujte nás prosím přes objednávkový formulář a my se vám co nejdříve ozveme.  Objednávkový formulář

  Vyplňte objednávkový formulář, vyberte si typ ošetření a my vás dále budeme kontaktovat. Rozmezí cen u některých vyšetření je stanoveno na základě délky procedury a odborného lékařského hodnocení.

  Telefonní kontakt

  Kontaktujte nás na telefonním čísle +420 797 994 362