Předoperační digitální plánování TEP kyčelního kloubu

S tím, jak se medicína neustále vyvíjí, vznikají nové nástroje a technologie, které zvyšují přesnost a efektivitu chirurgických zákroků. Jednou z takových inovací jsou digitální šablony, které pomocí předoperačního plánování nově definují proces operací totální náhrady kyčelního kloubu.

Co jsou digitální šablony?

Předoperační plánování pomocí digitálních šablon je revoluční nástroj, který chirurgové používají při plánování zákroků náhrady kloubu. Tato technologie umožňuje přesné měření rozměrů kloubu a přesné umístění endoprotéz před operací. Podrobnější informace o této technologii naleznete v tomto zdroji  The National Center for Biotechnology Information.

Jak funguje digitální předoperační plánování?

Digitální předoperační plánování využívá  počítačového softwaru, který navrhuje indiviuálně šablony specifické pro jednotlivého pacienta. Tato šablona vychází z rentgenových snímků pacienta,  nebo CT. Mezi klíčové kroky tohoto procesu patří:

– Analýza anatomické struktury pacienta.
– Odhad vhodné velikosti a zarovnání protézy.
– Vytvoření operačního plánu.

Tyto kroky zajišťují individuálnější přístup k operacím náhrady kyčelního kloubu, což vede k lepším výsledkům operace.

Vliv na životnost náhrady kyčelního kloubu

Digitální šablony endoprotéz umožňují přesnější výběr a umístění implantátů v kosti a vytváří tak ideální podmínky pooperační podmínky pro pacienta  Správná technika operace a ideální typ endoprotézy jsou hlavními pilíři úspěšné operace.

Zvýšená přesnost a preciznost

Nejvýznamnějším přínosem digitálních šablon je zvýšená přesnost a preciznost, kterou poskytuje. Tím, že chirurgům poskytuje detailní pohled na kyčelní kloub, umožňuje přesnější výběr a umístění implantátů, čímž snižuje riziko komplikace.

Závěrem

Pomáhá vytvořit ideální podmínky pro implantaci kloubní endoprotézy a je tak obrovskou výhodou nejen pro operatéra, ale především pro pacienta.  Předoperační plánování kloubních endoprotéz snižuje operační a pooperační rizika, která mohou nastat, a zvyšuje tak životnost implantátu.  Nejmodernější technologie, která je využívána především v USA, Švýcarsku, Německu, Rakousku a ve Francii

Endoprotéza kolena je revoluční chirurgický zákrok, kterým se nahrazují poškozené části kloubu umělými komponenty, obnovujícími pohyb a snižujícími bolest. Tato technika přináší obrovskou úlevu pacientům trpícím artrózou, artritidkou, nebo poraněním kloubu. Díky moderním materiálům a pokročilým chirurgickým postupům se endoprotézy kolena stávají stále spolehlivějšími a prodlužují kvalitu života pacientů.

Jaké jsou výhody předoperačního plánování

 • Sofware analyzuje rentgenový snímek a navrhne ideální typ endoprotézy, jeho velikost, fixaci a tvar, a je tak optimální pro váš kloub. 
 • Měří zkrácení nebo prodloužení končetiny a vyrovnává tak délkovou diskrepanci. 
 • Obnovuje biomechanickou funkci kyčelního kloubu.
 • Určuje ideální osu končetiny, pro rovnoměrné zatížení v kloubu.
 • Analyzuje správné ukotvení endoprotézy a brání tak nadměrné resekci kosti.
 • Měření je individuální a přistupuje ke každému pacientovi jednotlivě.
Brání tak:
 • Chybnému usazení komponenty (malpozice)
 • Chybné velikosti endoprotézy (under a oversizing)
 • Chybné délce končetin.

Související články

  Objednejte se k vyšetření pomocí některé z následujících možností:

  ON-LINE akutní ošetření

  Nabízíme servis „akutního ošetření do týdne“ V případě urgentního objednání stačí kliknout zde.  ON-LINE rezervační systém

  Využijte našeho „ON-LINE objednání“ a vyberte si termín, který vám nejvíce vyhovuje. Pokud jste termín k objednání nenašli, kontaktujte nás prosím přes objednávkový formulář a my se vám co nejdříve ozveme.  Objednávkový formulář

  Vyplňte objednávkový formulář, vyberte si typ ošetření a my vás dále budeme kontaktovat. Rozmezí cen u některých vyšetření je stanoveno na základě délky procedury a odborného lékařského hodnocení.

  Telefonní kontakt

  Kontaktujte nás na telefonním čísle +420 797 994 362