Fokusovaná rázová vlna

Fokusovaná rázová vlna je inovativní léčebná metoda, která využívá vysokoenergetické rázové vlny pro léčbu různých ortopedických a rehabilitačních potíží. Tato terapie je zvláště účinná při léčbě bolestí kloubů (artrózy), chronických bolestí, problémů spojených s páteří, jako jsou recidivující bolesti v bedrech nebo po zlomeninách kostrče, a také při léčbě syndromu rotátorové manžety, zmrzlého ramena, zánětů šlach, entezopatií.  Urychluje hojení u přetěžovaných vazů a svalů (skokanské koleno, bolestivé tříslo, golfový a tenisový loket, zánět dlouhé šlachy bicepsu, zánět Achilovy šlachy, patní ostruha).  Urychluje též hojení zlomenin.

Hlavní výhodou fokusované rázové vlny je její schopnost cíleně působit na malou oblast o velikosti přibližně 2 cm krychlových, čímž se liší od radiální rázové vlny. Tento sbíhavý mechanismus, který soustřední veškerou energii do jednoho bodu tak umožňuje efektivněji zasahovat do postižené oblasti a přináší tak lepší výsledky léčby.

Oblasti použití

Jedná se o běžný stav, kdy dochází k zánětu plantární fascie, vazu spojujícího patu s přední částí chodidla. Terapie fokusovanou rázovou vlnou pomáhá tím, že vysílá akustické vlny, které stimulují průtok krve a urychlují obnovu tkáně, čímž snižují zánět a bolest.

Toto onemocnění je charakterizováno bolestí v lokti způsobenou přetěžováním. Terapie fokusovanou rázovou vlnou pomáhá při hojení tím, že podporuje krevní oběh a tvorbu kolagenu, které jsou nezbytné pro obnovu tkáně.

Terapie rázovou vlnou u achilární tendinopatie stimuluje průtok krve a produkci růstových faktorů, čímž urychluje proces hojení a snižuje bolest.

Jedná se o zánět šlach v rameni. Fokusovaná terapie rázovou vlnou může snížit zánět a stimulovat tvorbu kolagenu, což vede ke zmírnění bolesti a zlepšení pohyblivosti.

Tento stav je charakterizován tvorbou vápenatých usazenin ve šlachách. Rázové vlny tyto vápenaté usazeniny odbourávají, čímž snižují bolest a zlepšují funkci.

Ty jsou charakterizovány chronickou bolestí způsobenou svalovým napětím a spoušťovými body. Terapie rázovou vlnou pomáhá uvolněním těchto spoušťových bodů a snížením svalového napětí.

V případě osteoartrózy může cílená terapie rázovou vlnou zmírnit bolest a zlepšit funkci kloubů tím, že snižuje zánět a podporuje syntézu kolagenu.

Tato terapie urychluje hojení kostí a snižuje bolest u stresových zlomenin tím, že stimuluje osteoblastickou aktivitu, která je nezbytná pro obnovu kostí.

Oblasti využití jsou rozmanité a zvláště účinné při bolestech v páteři. Léčba přípravkem Salus Talent nemá žádné vedlejší účinky. Dalšími výhodami jsou okamžité a trvalé snížení bolesti a krátké doby ošetření. Aplikace je neinvazivní pomocí bezkontaktní aplikace a je zcela bezbolestná.

Léčba se provádí pomocí špičkového přístroje od renomovaného švýcarského výrobce STORZ MEDICAL. V rámci komplexního přístupu k léčbě, fyzioterapie nejen léčí místo bolesti, ale také se zaměřují na odstranění jejích příčin.

Součástí léčby může být také aplikace rozbíhavé Radiální rázové vlny, hloubkové masáže a funkčního nebo pevného tapování. Tato kombinace různých metod umožňuje dosáhnout maximálního efektu léčby.

Výhody

Fokusovaná terapie rázovou vlnou je schopna proniknout hlouběji do tkání, což radiální rázová vlna nedokáže. To je zásadní pro léčbu stavů, které se nacházejí hluboko v těle, jako jsou některé problémy s klouby, svaly nebo šlachami, které nejsou blízko povrchu.

Přesnost fokusovaných rázových vln umožňuje cílenější léčbu. To znamená, že můžeme terapii nasměrovat přesně na místo patologie, aniž bychom ovlivnili okolní tkáně. Tato přesnost je zvláště výhodná u specifických, lokalizovaných poranění nebo stavů.

Fokusované rázové vlny mohou cílovým tkáním dodat vyšší úroveň energie. Tato vysokoenergetická léčba může být účinnější při stimulaci přirozených hojivých procesů v těle, včetně průtoku krve, obnovy tkání a růstu buněk.

Díky možnosti zacílit na hlubší tkáně s větší intenzitou je terapie fokusovanou rázovou vlnou vynikající volbou pro stavy, které jsou vzhledem ke své lokalizaci obtížně léčitelné.

Vzhledem k vyšší intenzitě a cílenému přístupu může terapie fokusovanou rázovou vlnou vyžadovat méně léčebných sezení ve srovnání s radiální terapií rázovou vlnou k dosažení podobných léčebných výsledků.

Terapie fokusovanou rázovou vlnou prokázala účinnost při léčbě chronických stavů, zejména těch, u kterých jiné léčebné postupy nepřinesly úlevu. Patří sem chronické tendinopatie nebo syndromy hluboké svalové bolesti.

Hluboký průnik fokusovaných rázových vln podporuje hojení v hlubokých tkáních, čímž podporuje reparační procesy v případech, jako jsou nezhojené zlomeniny nebo hluboko uložené jizvy.

Pacienti by měli vědět, že interval mezi jednotlivými aplikacemi a délka terapie se liší v závislosti na charakteru a délce trvání obtíží. U akutních stavů mohou stačit 1–3 návštěvy, zatímco u chronických potíží nebo těžkých poškození může být potřeba až 7 návštěv. Při každé aplikaci se provede přibližně 1 000 – 2 000 rázů fokusované rázové vlny, v závislosti na rozsahu poškození tkáně.

 Inovativní metoda pro budování svalové hmoty a sílu těla. Šetrný a neinvazivní přístup s maximálními výsledky. HIFEM+ technologie zajišťuje až 22 000 svalových kontrakcí za 30 minut. Kombinace elektromagnetické stimulace a RF tepla účinně odbourává tukové buňky.

  Objednejte se k vyšetření pomocí některé z následujících možností:

  ON-LINE akutní ošetření

  Nabízíme servis „akutního ošetření do týdne“ V případě urgentního objednání stačí kliknout zde.  ON-LINE rezervační systém

  Využijte našeho „ON-LINE objednání“ a vyberte si termín, který vám nejvíce vyhovuje. Pokud jste termín k objednání nenašli, kontaktujte nás prosím přes objednávkový formulář a my se vám co nejdříve ozveme.  Objednávkový formulář

  Vyplňte objednávkový formulář, vyberte si typ ošetření a my vás dále budeme kontaktovat. Rozmezí cen u některých vyšetření je stanoveno na základě délky procedury a odborného lékařského hodnocení.

  Telefonní kontakt

  Kontaktujte nás na telefonním čísle +420 797 994 362