Bursitida znamená zánět tíhového váčku, který se nachází mezi kostí a měkkými tkáněmi nad ní. Prakticky to znamená to, že se ve váčku objeví nadměrné množství tekutiny. Ta je tam zapotřebí, bez ní by totiž nebylo možné s ramenem hýbat. Je-li však tekutiny moc, začne být pohyb bolestivý. Nástup nepříjemných pocitů bývá zpravidla pomalý a pozvolný, není však radno bolest podceňovat.

Léčba bursitidy

Léčba bursitidy je většinou jednoduchá. Zahrnuje odpočinek, znehybnění postiženého kloubu a přikládáním ledu, zábaly a masti. Až ve vážnějších případech se přistupuje k chirurgickému řešení.

Při běžném domácím ošetřování bursitida obvykle odezní během jednoho až dvou týdnů. V některých případech se přistupuje k fyzioterapii a cvičením posilujícím svalstvo v postižené oblasti. Výjimečně může lékař přikročit k injekční aplikaci přímo do zanícené bursy, což okamžitě uleví od bolestí a většinou pak již není potřeba další léčba.

Pokud bursitidu způsobila nějaká infekce, léčí se onemocnění standardně antibiotiky. V těch nejvážnějších případech je nutné bursu chirurgicky drenovat a výjimečně i zcela odstranit, proto je důležité podchytit onemocnění včas a nepodceňovat příznaky.

Objednávkový formulář

    Potřebujete se objednat na vyšetření? Volejte na telefon 797 994 362 nebo nám napište email info@orthomedica.cz anebo nás můžete kontaktovat přes tento formulář a my se vám co nejdříve ozveme. Společně se pak domluvíme na dalším postupu.