Bursitida znamená zánět tíhového váčku, který se nachází mezi kostí a měkkými tkáněmi nad ní. Prakticky to znamená to, že se ve váčku objeví nadměrné množství tekutiny. Ta je tam zapotřebí, bez ní by totiž nebylo možné s ramenem hýbat. Je-li však tekutiny moc, začne být pohyb bolestivý. Nástup nepříjemných pocitů bývá zpravidla pomalý a pozvolný, není však radno bolest podceňovat.

Léčba bursitidy

Léčba bursitidy je většinou jednoduchá. Zahrnuje odpočinek, znehybnění postiženého kloubu a přikládáním ledu, zábaly a masti. Až ve vážnějších případech se přistupuje k chirurgickému řešení.

Při běžném domácím ošetřování bursitida obvykle odezní během jednoho až dvou týdnů. V některých případech se přistupuje k fyzioterapii a cvičením posilujícím svalstvo v postižené oblasti. Výjimečně může lékař přikročit k injekční aplikaci přímo do zanícené bursy, což okamžitě uleví od bolestí a většinou pak již není potřeba další léčba.

Pokud bursitidu způsobila nějaká infekce, léčí se onemocnění standardně antibiotiky. V těch nejvážnějších případech je nutné bursu chirurgicky drenovat a výjimečně i zcela odstranit, proto je důležité podchytit onemocnění včas a nepodceňovat příznaky.

  Objednejte se k vyšetření pomocí některé z následujících možností:

  ON-LINE akutní ošetření

  Nabízíme servis „akutního ošetření do týdne“ V případě urgentního objednání stačí kliknout zde.  ON-LINE rezervační systém

  Využijte našeho „ON-LINE objednání“ a vyberte si termín, který vám nejvíce vyhovuje. Pokud jste termín k objednání nenašli, kontaktujte nás prosím přes objednávkový formulář a my se vám co nejdříve ozveme.  Objednávkový formulář

  Vyplňte objednávkový formulář, vyberte si typ ošetření a my vás dále budeme kontaktovat. Rozmezí cen u některých vyšetření je stanoveno na základě délky procedury a odborného lékařského hodnocení.

  Telefonní kontakt

  Kontaktujte nás na telefonním čísle +420 797 994 362