V našem centru je nejen rychlost a efektivita, ale především bezpečnost našich nejmenších pacientů na prvním místě. Důraz klademe na to, aby bylo vyšetření co nejšetrnější pro novorozence. U nás máte jistotu, že pro sonografii kyčlí nebude zbytečně vystaven riziku přenosu infekcí z venkovního prostředí.

Certifikovaná péče

Náš certifikovaný ortoped provádí sonografii kyčlí spolu s klinickým vyšetřením novorozence. Toto spojení odborné péče zajišťuje, že žádný důležitý aspekt zdraví vašeho dítěte nám neunikne. Naše týmová práce znamená, že máme široký přehled o stavu dítěte a můžeme tak poskytnout nejlepší možnou péči.

Systém trojího síta, který používáme pro vyšetření dětských kyčelních kloubů, je založen na pečlivém a průběžném monitoringu. Tento systém zahrnuje první kontrolu hned po narození, druhou po šestinedělí a třetí po třech měsících věku dítěte. Díky této metodě je sonografie kyčlí prováděna ve správném čase a poskytuje přesné informace o vývoji kyčelních kloubů.

Vrozená dysplázie kyčelního kloubu je častým stavem, který ovlivňuje přibližně 3% populace. Přestože je tento stav častější u dívek a dětí narozených koncem pánevním, může postihnout jakékoli dítě. Proto je naše důkladná sonografie kyčlí tak důležitá pro rychlou diagnózu a zahájení vhodné léčby.

Nevčasné zjištění a léčení kyčelní dysplázie může vést k závažným následkům v pozdějším věku. Proto naše sonografie kyčlí zahrnuje i pravidelnou kontrolu vývoje kloubu. Bezpečí a zdraví vašeho dítěte je pro nás prioritou.

Pro objektivní hodnocení stavu používáme Grafovu klasifikaci kyčlí.
Jednotlivé stupně klasifikace podle Grafa pro lepší pochopení:

 1. Typ I – Je to ideální situace. V tomto případě je kyčelní kloub zcela v normě a vyvíjí se tak, jak by měl.
 2. Typ IIa – Někdy se označuje jako dočasná nezralost kyčlí. Tento stav je častý u novorozenců a obvykle se zlepší samotným růstem dítěte. Naše tým ale tento stav pečlivě sleduje.

 3. Typ IIb  – Tyto stavy znamenají, že kyčle jsou stále nezralé a vyvíjejí se pomaleji, než by měly. Může být potřeba speciální opatrnosti nebo léčby, jako je například použití dětských pomůcek.

 4. Typ III a IV – Tyto typy označují významnou abnormalitu a mohou znamenat vrozenou kyčelní dyspláziu. V těchto případech je obvykle potřeba okamžitá a intensivní léčba.

Více podrobných informací naleznete zde…

Související články

  Objednejte se k vyšetření pomocí některé z následujících možností:

  ON-LINE akutní ošetření

  Nabízíme servis „akutního ošetření do týdne“ V případě urgentního objednání stačí kliknout zde.  ON-LINE rezervační systém

  Využijte našeho „ON-LINE objednání“ a vyberte si termín, který vám nejvíce vyhovuje. Pokud jste termín k objednání nenašli, kontaktujte nás prosím přes objednávkový formulář a my se vám co nejdříve ozveme.  Objednávkový formulář

  Vyplňte objednávkový formulář, vyberte si typ ošetření a my vás dále budeme kontaktovat. Rozmezí cen u některých vyšetření je stanoveno na základě délky procedury a odborného lékařského hodnocení.

  Telefonní kontakt

  Kontaktujte nás na telefonním čísle +420 797 994 362