Kyčel je druhý největší kloub v těle a patří mezi váhonosné klouby – tedy jeho správná funkce závisí na tělesné váze. A z té pramení také většina obtíží. Může se ale vyskytnout i tzv. dysplazie, oploštění kloubní jamky, ke které došlo nesprávným vývojem v dětství. V dospělosti je nejčastější příčinou obtíží artróza kyčelního kloubu (úbytek chrupavky v kloubu) a impingement syndrom kyčle (kdy tvar hlavice proporcionálně nesedí v kloubní jamce).

Problematika

V rámci problematiky kyčlí řešíme:

 • certifikovaný screening kyčlí u novorozenců
 • femoroacetabulární impingement (FAI)
 • artróza kyčle
 • dysplázie kyčle
 • úrazové a poúrazové stavy kyčle
 • komplikované stavy po totální endoprotéze kyčelního kloubu

Vyšetření

K diagnostice pohybového aparátu využíváme zobrazovací metody (rentgenologické vyšetření, CT, magnetická rezonance, ultrazvuk)

Související články

  Objednejte se k vyšetření pomocí některé z následujících možností:

  ON-LINE akutní ošetření

  Nabízíme servis „akutního ošetření do týdne“ V případě urgentního objednání stačí kliknout zde.  ON-LINE rezervační systém

  Využijte našeho „ON-LINE objednání“ a vyberte si termín, který vám nejvíce vyhovuje. Pokud jste termín k objednání nenašli, kontaktujte nás prosím přes objednávkový formulář a my se vám co nejdříve ozveme.  Objednávkový formulář

  Vyplňte objednávkový formulář, vyberte si typ ošetření a my vás dále budeme kontaktovat. Rozmezí cen u některých vyšetření je stanoveno na základě délky procedury a odborného lékařského hodnocení.

  Telefonní kontakt

  Kontaktujte nás na telefonním čísle +420 797 994 362