Bolí vás rameno, dělá vám problém s ním pohybovat a máte pocit, jako by vám pozvolna zatuhávalo?  Na vině může být syndrom zmrzlého ramene.

Syndrom nejčastěji vzniká opakovanými drobnými poraněními, která postihují šlachy a jejich úpony. Po počáteční bolestivé akutní fázi často dochází k pozvolnému tuhnutí ramene – tzv. zmrznutí. To je způsobeno reakcí vazivového pouzdra kloubu na postižení.

Příčin bolestí a ztuhlosti ramene existuje celá řada:

  • úraz ramene, jeho přetížení nebo prochladnutí,
  • degenerativní nebo zánětlivé příčiny,
  • infekční a neurologické příčiny.

Léčba zmrzlého ramena

Základním cílem léčby při syndromu zmrzlého ramene je zabránit bolesti. Využívají se proto zejména analgetika, nesteroidní antirevmatika a injekční aplikace.

Nedílnou součástí léčby je ale cvičení a fyzikální terapie, jejichž cílem je rameno opětovně rozpohybovat. Doporučujeme naučit se od fyzioterapeuta některé cviky, které vám pomohou udržet nebo zvýšit rozsah pohybu v rameni. V rámci fyzikální terapie se využívá léčby fokusovanou rázovou vlnou. V závažných případech ale postupujeme i k chirurgickému řešení.

Objednávkový formulář

    Potřebujete se objednat na vyšetření? Volejte na telefon 797 994 362 nebo nám napište email info@orthomedica.cz anebo nás můžete kontaktovat přes tento formulář a my se vám co nejdříve ozveme. Společně se pak domluvíme na dalším postupu.