Bolí vás rameno, dělá vám problém s ním pohybovat a máte pocit, jako by vám pozvolna zatuhávalo?  Na vině může být syndrom zmrzlého ramene.

Syndrom nejčastěji vzniká opakovanými drobnými poraněními, která postihují šlachy a jejich úpony. Po počáteční bolestivé akutní fázi často dochází k pozvolnému tuhnutí ramene – tzv. zmrznutí. To je způsobeno reakcí vazivového pouzdra kloubu na postižení.

Příčin bolestí a ztuhlosti ramene existuje celá řada:

 • úraz ramene, jeho přetížení nebo prochladnutí,
 • degenerativní nebo zánětlivé příčiny,
 • infekční a neurologické příčiny.

Léčba zmrzlého ramena

Základním cílem léčby při syndromu zmrzlého ramene je zabránit bolesti. Využívají se proto zejména analgetika, nesteroidní antirevmatika a injekční aplikace.

Nedílnou součástí léčby je ale cvičení a fyzikální terapie, jejichž cílem je rameno opětovně rozpohybovat. Doporučujeme naučit se od fyzioterapeuta některé cviky, které vám pomohou udržet nebo zvýšit rozsah pohybu v rameni. V rámci fyzikální terapie se využívá léčby fokusovanou rázovou vlnou. V závažných případech ale postupujeme i k chirurgickému řešení.

  Objednejte se k vyšetření pomocí některé z následujících možností:

  ON-LINE akutní ošetření

  Nabízíme servis „akutního ošetření do týdne“ V případě urgentního objednání stačí kliknout zde.  ON-LINE rezervační systém

  Využijte našeho „ON-LINE objednání“ a vyberte si termín, který vám nejvíce vyhovuje. Pokud jste termín k objednání nenašli, kontaktujte nás prosím přes objednávkový formulář a my se vám co nejdříve ozveme.  Objednávkový formulář

  Vyplňte objednávkový formulář, vyberte si typ ošetření a my vás dále budeme kontaktovat. Rozmezí cen u některých vyšetření je stanoveno na základě délky procedury a odborného lékařského hodnocení.

  Telefonní kontakt

  Kontaktujte nás na telefonním čísle +420 797 994 362