Rotátorovou manžetu si můžete představit jako svalový korzet, který napomáhá společně s kloubním pouzdrem a deltovým svalem tomu, aby rameno drželo ve správném postavení. To je zapotřebí k tomu, abychom s ramenem mohli správně a bez problémů hýbat.

Pokud trpíte bolestmi ramene, může se jednat o důsledek nadměrného zatěžování, které posléze způsobí zánět nebo opotřebení šlachy.

Jak se rotátorová manžeta léčí?

U počátečních stadií a mírného poškození rotátorové manžety volíme spíše konzervativní léčbu. Snažíme se vyhnout nadměrné zátěži postižené končetiny, provádíme rehabilitace a snažíme se zmírnit bolesti léky.

K operačnímu řešení přistupujeme až tehdy, když konzervativní terapie selže, dojde k postižení dominantní končetiny, bolestivost neustupuje nebo dochází k dalšímu omezování rozsahu pohybu.

Na základě výsledků magnetické rezonance operatér volí vhodný přístup (artroskopické sešití při menších rupturách, otevřenou operaci při rupturách rozsáhlých). Aby se stehy dobře hojily, je zapotřebí po dobu 6 týdnů nosit ortézu – tzv. abdukční válec. Pak už následuje intenzivní rehabilitace a rozcvičení ramene do původního rozsahu pohybu.

Objednávkový formulář

    Potřebujete se objednat na vyšetření? Volejte na telefon 797 994 362 nebo nám napište email info@orthomedica.cz anebo nás můžete kontaktovat přes tento formulář a my se vám co nejdříve ozveme. Společně se pak domluvíme na dalším postupu.