Rotátorovou manžetu si můžete představit jako svalový korzet, který napomáhá společně s kloubním pouzdrem a deltovým svalem tomu, aby rameno drželo ve správném postavení. To je zapotřebí k tomu, abychom s ramenem mohli správně a bez problémů hýbat.

Pokud trpíte bolestmi ramene, může se jednat o důsledek nadměrného zatěžování, které posléze způsobí zánět nebo opotřebení šlachy.

Jak se rotátorová manžeta léčí?

U počátečních stadií a mírného poškození rotátorové manžety volíme spíše konzervativní léčbu. Snažíme se vyhnout nadměrné zátěži postižené končetiny, provádíme rehabilitace a snažíme se zmírnit bolesti léky.

K operačnímu řešení přistupujeme až tehdy, když konzervativní terapie selže, dojde k postižení dominantní končetiny, bolestivost neustupuje nebo dochází k dalšímu omezování rozsahu pohybu.

Na základě výsledků magnetické rezonance operatér volí vhodný přístup (artroskopické sešití při menších rupturách, otevřenou operaci při rupturách rozsáhlých). Aby se stehy dobře hojily, je zapotřebí po dobu 6 týdnů nosit ortézu – tzv. abdukční válec. Pak už následuje intenzivní rehabilitace a rozcvičení ramene do původního rozsahu pohybu.

  Objednejte se k vyšetření pomocí některé z následujících možností:

  ON-LINE akutní ošetření

  Nabízíme servis „akutního ošetření do týdne“ V případě urgentního objednání stačí kliknout zde.  ON-LINE rezervační systém

  Využijte našeho „ON-LINE objednání“ a vyberte si termín, který vám nejvíce vyhovuje. Pokud jste termín k objednání nenašli, kontaktujte nás prosím přes objednávkový formulář a my se vám co nejdříve ozveme.  Objednávkový formulář

  Vyplňte objednávkový formulář, vyberte si typ ošetření a my vás dále budeme kontaktovat. Rozmezí cen u některých vyšetření je stanoveno na základě délky procedury a odborného lékařského hodnocení.

  Telefonní kontakt

  Kontaktujte nás na telefonním čísle +420 797 994 362